Menu

přijímáme děti do našich montessori tříd

Máte doma batole a hledáte dětské jesle nebo skupinu v Praze? Zvažujete Montessori školku a školu pro vaše dítě ve věku od 15 měsíců do 12 let?

Soukromé Montessori jesle, program Montessori batole, Montessori mateřská školka, škola

Pokud vás zajímá, jak může Montessori metoda vzdělávání pomoci vašemu dítěti, naplánujte si osobní nebo virtuální prohlídku a navštivte International Montessori School of Prague. Během prohlídky se podíváte do našich Montessori tříd batolat , mateřské a základní školy, setkáte se s vedením školy, získáte konzulataci a odpovědi na vaše otázky.

Naplánovat prohlídku školy

Montessori batole, Soukromé anglické Montessori jesle v PrazeNáš výjimečný Montessori program batolat podporuje rozvoj dětí ve věku od jednoho do tří let

 • Probíhá pod vedením zkušených expertů na vzdělávání v raném věku.

 • Nabízí anglické prostředí, osnovy a rodilé mluvčí.

 • Zahrnuje celostní vzdělávání zaměřené na individuální potřeby každého dítěte.

Děti v batolecím období potřebují pro svůj rozvoj kromě rodičovské lásky a pozornosti také systematickou možnost rozvíjet a vzdělávat se. Náš program Montessori pro batolata poskytuje přívětivé, pečlivě připravené prostředí pro děti ve věku od patnácti měsíců do tří let (období, kdy děti navštěvují jesle). Nabízí intenzivní, strukturované a vyvážené osnovy, které vašemu dítěti umožní využívat naplno svůj potenciál a vytvářet si silný základ pro vzdělávání po celý zbytek života.

Montessori Preschool Prague

Náš program mateřské školy pro mladé průzkumníky od tříd do šesti let 

 • Poskytuje bohaté sociální prostředí.

 • Nabízí vzdělání vedené samotnými dětmi díky poutavým, samostatným aktivitám. 

 • Pokládá silné základy, na kterých bude snadné stavět při budoucím vzdělávání.

Doktorka Maria Montessori pozorovala, že děti v tomto věku absorbují informace ze zážitků a prostředí, ve kterém se pohybují, téměř bez úsilí. Náš program Montessori mateřské školy, který je pro tuto důležitou fázi vývoje přesně navržený, nabízí bohaté prostředí, ve kterém se děti v předškolním věku mohou učit, objevovat, zkoušet a osahat si různé věci, a díky tomu podpořit svou rostoucí nezávislost. Na cestě je provází zkušení učitelé, kteří jim poskytují anglické osnovy a mnoho příležitostí získávat nvé informace, objevovat svět a učit se být součástí komunity.

Montessori elementary school in Prague

Nižší základní škola pro žáky od první do třetí třídy (ve věku od 6 do 9 let)

 • Je zaměřena nejenom na detail, ale i na kontext a šiší okolnosti.

 • Nabízí kvalitní akademické vzdělání vyučované s přístupem, který podporuje odpovědnost, nezávislost a smysl pro týmovou práci a komunitu.

 • Zahrnuje anglicko–české osnovy s flexibilními možnostmi volby výuky jazyků pro cizince

Doktorka Maria Montessori spatřovala v tomto věku kritické období, kdy je potřeba děti inspirovat a vznítit jejich celoživotní zájem o svět okolo nich. Naše mezinárodní a věkově smíšené třídy poskytují bohaté prostředí, ve kterém učitelé provází žáky na jejich cestě při objevování matematiky, jazyků, kultury, vědy a také sociálních a etických hodnot. Touha učit se provází děti v našich třídách neustále, ať již pracují samostatně nebo ve skupinách, rozšiřují si své osobní akademické vzdělání, organizační schopnosti nebo schopnosti vést či pracovat v kolektivu.

Ve vyšší základní škole (4.–6. třída základní školy, od 9 do 12 let) se naši žáci stávají studenty a mladými občany, kteří se zajímají o okolní svět

 • Výuka je zaměřena na představivost a abstrakci.

 • Studenti Zlepšují sociální a komunikační schopnosti díky spolupráci na projektech a vlastních výzkumech.

 • Žáci objevují gobální pohled na problémy, na občanství, spolupracují na Montessori Model United Nations (MMUN).

Naši studenti se zaměřují na vynikající akademické znalosti spolu s praktickými dovednostmi, mezi které patří sebeuvědomění, organizační schopnosti, motivace, aktivní řešení problémů, inovativní a kritické myšlení a silné komunikační schopnosti. Jejich účast na Montessori Model United Nations (MMUN) jim pomáhá rozšiřovat jejich povědomí a globálních problémech a výzvách. Náš program vyšší základní školy nabízí studentům klíčové schopnosti pro úspěšný přechod na nejlepší střední školy a gymnázia. 

Naplánujte si individuální prohlídku školy, podívejte se do našich tříd a poznejte náš tým. Rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy ohledně programu batolat, mateřské školy a metodiky Montessori vzdělávání.

Pokud nás chcete navštívit, prosíme, vyplňte formulář níže. Brzy vás budeme kontaktovat a naplánujeme vaši prohlídku. 

NAPLÁNOVAT PROHLÍDKU ŠKOLY

Další články

Montessori: vzdělání pro život

Nenechte si ujít zajímavý seminář. Na půdě IMSP budou přednášet dvě světové osobnosti z oblasti Montessori Dr. Steve Hughes a Elina Rautasalo. 

Číst dál

"Pojd se mnou pracovat" v primary a elementary třídách

„Pojď se mnou pracovat“ je jedna z nejoblíbenějších akcí naší školy.

Číst dál

Masopust Family Fun Event

Mezi české tradiční svátky patří neodmyslitelně Masopust, který se slaví neuvěřitelných devět století.

Číst dál

Rodinný mini maraton

Gratulujeme všem našim malým maratonským běžcům!

Číst dál

Den Země

Recyklujete? My ano a stále více!

Číst dál

Den Matek

Některé události nepotřebují komentář. Stačí se jen dívat a pocit výjimečnosti daného okamžiku přijde sám. Třeba když slavíme Den matek a děti i maminky září štěstím.

Číst dál

Rozhovor s Katkou Bečkovou

Aktuální vydání Forbes

Číst dál

Sports Day

Sportovní vyžití je potřeba pořádně zajíst!

Číst dál

Rodinný piknik

Po prázdninách poprvé všichni spolu!

Číst dál

Halloween pro celou rodinu

Jedno podzimní odpoledne plné dýní a nejroztodivnějších příšer.

Číst dál

Vysazení Stromu svobody 1918–2018

Zapojili jsme se do projektu “Stromy svobody 1918–2018” a na školní zahradě vysadili český národní strom – lípu srdčitou. 

Číst dál

Ve zvířecí záchranné stanici

Učíme se odpovědnosti za zvířata.

Číst dál

Zimní představení pro rodiče

Slavnostní předvánoční dopoledne plné písní, scének, tance, vtipů a básniček.

Číst dál

Den země v IMSP

Letošní Den Země byl celý o včelách. Proč jsou tak důležité pro přírodu, v jakém společenství žijí a k čemu nám, lidem, slouží? To vše a mnoho dašlího se děti dozvěděly na několika zábavných a naučných stanovištích formou her, čtení, prezentací a tvoření. 

Číst dál

Pražský rodinný Mini-Maraton

Blahopřejeme všem účastníkům Mini-Maratonu! Navzdory deštivému a chladnému sobotnímu počasí jsme závod opět zvládli a užili si ho, ať již v roli závodníků nebo fanoušků.

Číst dál

Čajový dýchánek na oslavu Svátku matek pro maminky a babičky

Svátek maminek je jedním z našich nejoblíbenějších, a tak jsme pro ně ve školce nachystali tradiční čajový dýchánek se spoustou dobrot. Nechybělo ani věnování s písničkou. Jak slavíte tanto svátek vy?

Číst dál

Svátek tatínků a dědečků

Svátek našich tatínků a dědečků jsme oslavili, jak se patří po chlapsku, s pořádným táborákem a opékáním buřtů.

Číst dál

Sportovní den a mezinárodní festival jídla

Užijte si pár nejlepších momentů ze Sportovního dne!

Číst dál

Školní představení na závěr roku

Školní představení pro rodiče v režii našich studentů.

Číst dál

Konce roku slavíme se zmrzlinou

Se zmrzlinou a úsměvem od ucha k ucha se loučíme se školním rokem 2018/2019!

Číst dál

Winter Concert

První semestr je u konce. Vychutnejte si pár vzpomínek na úžasná vystoupení našich dětí z našeho Vánočního koncertu.  

Číst dál

Zveme vás na virtuální prohlídku do naší školky a školy!

Navštívit nás a přijít na prohlídku školy teď není bohužel možné, proto jsme pro vás připravili tuto prohlídku alespoň virtuální. 

Číst dál

WELCOME TO OUR VIRTUAL EASTER FAMILY FUN EVENT!

Watch instructions and tutorials prepared by our teachers & create along with us! We’re looking forward to seeing your beautiful crafts! Your IMSP Team

Číst dál

EGG DECORATING WITH HOT WAX

Watch Ms. Alena and her nieces decorate their Easter eggs with hot wax. Aren’t they beautiful? This one definitely requires a grown-up's help to prepare and supervise the hot wax.   

Číst dál

YARN EGGS

Ms. Lisa likes to decorate her home with colourful yarn eggs. Get inspired to make your own - it's an easy technique with beautiful results!

Číst dál

POTATO EGG STAMPS

Create vibrant holiday decorations with Mr. David, using a potato to create an Easter stamping craft!

Číst dál

EASTER LAMB CAKE

The Easter lamb cake is a traditional centerpiece of the Czech Easter table. Watch Ms. Alena and her nieces prepare it, then make your own!

Číst dál

ALFALFA SPROUTS IN AN EGGSHELL

Did you know that before peat pots and trays were widely available, people used various materials - including eggshells - for sprouting seeds? See how easy it is with Ms. Veronika, and make a sweet Easter decoration at the same time!

Číst dál

EASTER GREETING CARDS, VARIOUS DESIGNS

Join Ms. Misha in creating greeting cards for friends and family - even if you might not be able to visit them this year, these cards can spread some seasonal cheer.

Číst dál

Virtuální oslava Dne země pro všechny přátele naší modré planety

Den Země, který nám připomíná důležitost ochrany životního prostředí, se na celé planetě slaví 22. dubna.  Oslava, kterou každoročně v International Montessori School of Prague pořádáme, je jednou z našich nejoblíbenějších akcí. Letos se bude tato oslava Dne země konat virtuálně. Přidejte se k nám! 

Číst dál

přijímáme děti do našich montessori tříd

Máte doma batole a hledáte dětské jesle nebo skupinu v Praze? Zvažujete Montessori školku a školu pro vaše dítě ve věku od 15 měsíců do 12 let? Pokud vás zajímá, jak může Montessori metoda vzdělávání pomoci vašemu dítěti, naplánujte si osobní nebo virtuální prohlídku a navštivte International Montessori School of Prague. Během prohlídky se podíváte do našich Montessori tříd batolat , mateřské a základní školy, setkáte se s vedením školy, získáte konzulataci a odpovědi na vaše otázky. Naplánovat prohlídku školy

Číst dál

WELCOME TO OUR VIRTUAL HALLOWEEN FAMILY FUN EVENT

Halloween is fast approaching and, since we can't celebrate together, we're offering the next best thing.

Číst dál

WELCOME TO OUR VIRTUAL WINTER FAMILY FUN EVENT

The Winter Holidays are fast approaching and, since we can't celebrate together, we're offering the next best thing.

Číst dál

Easter Virtual Fun Event

The sun is out, Spring is here and Easter is fast approaching! Since we can’t celebrate together, we’re offering the next best thing. 

Číst dál
09.10.2021
Přihlaste se na kurz
batole a já
Zapište své dítě
do IMSP