Menu

IMSP se přidává k programu Roots & Shoots v Česku!

S radostí oznamujeme, že IMSP se oficiálně přidala do programu Roots & Shoots v Česku! Tato spolupráce, kterou vede členka našeho týmu, Irena Andělová, otevírá novou významnou kapitolu v odhodlání naší školy vychovávat sebevědomé, účastné a aktivní občany tohoto světa.

Zapojením se do tohoto globálního hnutí získají naši studenti jedinečnou příležitost přispívat aktivně k pozitivnímu dopadu ve svých komunitách i ve světě. Roots & Shoots, založený renomovanou primatoložkou a antropoložkou Dr. Jane Goodall, je program zaměřený na mladé lidi, u kterých podporuje odpovědnost a leadership. Povzbuzuje je, aby rozpoznávali a hledali řešení pro environmentální, humanitární a ochranářské problémy.

Ze spolupráce s týmem Roots & Shoots v České Republice jsme nadšení. Přinese našim studentům znalosti a inspiraci nutnou pro utváření udržitelné budoucnosti. Skrze praktické projekty a práci pro komunitu získají cenné schopnosti a budou rozvíjet hlubší porozumění propojenosti našeho světa.

Rádi bychom vám také oznámili, že jsme otevřeli náš školní skleník! Tento významný projekt jsme připravovali několik let a jsme nadšení, že můžeme otevřít tento nový prostor, kde se budou naši studenti učit o pěstování rostlin, ekologických postupech a důležitosti přírody. Skleník bude sloužit jako živá školní třída, která bude našim studentům poskytovat cenné praktické zkušenosti s pěstováním a údržbou rostlin.

Program Roots and Shoots v IMSP Montessori Škole v Praze

Těšíme se na to, jak přijmou naši studenti tuto výzvu s nadšením a odhodláním. Jejich účast v Roots & Shoots a práce v našem skleníku nejen obohatí jejich akademické znalosti, ale podpoří jejich odhodlání stát se proaktivními ochránci a leadery v oblasti ochrany životního prostředí. 

Pro podrobnější informace o programu Roots & Shoots a inspirativní práci Jane Goodall navštivte mezinárodní webovou stránku.

Pojďme naše studenty společně inspirovat k vytváření dlouhotrvajícího pozitivního vlivu na náš svět! 

Chcete se dozvědět více? Přečtěte si náš další článek:

ŠKOLNÍ PROCHÁZKY A VÝLETY

Další články

Jak uplatnit v praxi výuku zdvořilostního chování podle Montessori?

Lekce zdvořilostního chování v Montessori jsou navrženy jako co možná nejlepší nástroj, který je dětem v tomto úkolu hodnotným pomocníkem. Vysvětlováním a názorným ukazováním předáváme dětem návod, jak se chovat, komunikovat a jednat s ostatními co nejharmoničtějším způsobem, a pomáháme jim tyto dovednosti procvičovat a osvojovat si je. Postupně, počínaje těmi nejjednoduššími kroky (jako je například omluva nebo podání ruky), si děti utvářejí „slovníček“ jednání, který jim umožňuje jednat přiměřeně a sebejistě v určitém sociálním kontextu. A jak je zdvořilému chování učíme v konkrétních věkových skupinách? 

Číst dál

Výchova k míru

Není žádným tajemstvím, že Dr. Maria Montessori je známá jako ambasadorka výchovy k míru. Proto je jednou z méně známých, ale velmi důležitých, součástí Montessori metody výuka Zdvořilostního chování. Její vize pomoci všem dětem, aby se při přípravě na dospělost cítily v bezpečném prostředí, je základem výchovy k míru v každé montessori třídě a pomáhá tak pěstovat v dětech empatii a laskavost.

Číst dál

Vypořádej se s emocemi, díky umění

“Sociálně-emocionální učení (SEL) je proces, během kterého se dítě nebo dospělý učí porozumět a zvládnout emoce, nastavit si a dosáhnout pozitivní cíle, cítit a dát najevo empatii s ostatními, vytvářet a udržovat pozitivní vztahy a dělat odpovědná rozhodnutí.”

Číst dál

Jak fungují smíšené třídy v Montessori škole?

Slyšeli jste již někdy o smíšených třídách v Montessori školách a zajímalo by vás, k čemu je tento systém dobrý? Hlavním důvodem je, že mladší děti mohou přirozeně získávat zkušenosti od těch starších, mít je za vzor a za své mentory, starším dětem pak umožňuje vyzkoušet si role leaderů. Tento model odráží reálné životní situace, například když různě staří kolegové pracují společně v týmu a vzájemně se učí jeden od druhého.

Číst dál

Praktický život a jeho přínosy pro vývoj batolete

“První věc, kterou je třeba si uvědomit o cvičeních praktického života je to, že jejich cíl vlastně není "praktický". Důraz by se neměl klást na slovo „praktický“, ale na slovo "život". Jejich záměrem je napomáhat vývoji dítěte.”                                          E. M. Standing, Maria Montessori: Její život a práce

Číst dál
08.07.2024
Montessori dílničky
batole a já
Montessori
dílničky pro děti
2-12 měsíců
Virtuální prohlídka