Menu

IMSP se přidává k programu Roots & Shoots v Česku!

S radostí oznamujeme, že IMSP se oficiálně přidala do programu Roots & Shoots v Česku! Tato spolupráce, kterou vede členka našeho týmu, Irena Andělová, otevírá novou významnou kapitolu v odhodlání naší školy vychovávat sebevědomé, účastné a aktivní občany tohoto světa.

Zapojením se do tohoto globálního hnutí získají naši studenti jedinečnou příležitost přispívat aktivně k pozitivnímu dopadu ve svých komunitách i ve světě. Roots & Shoots, založený renomovanou primatoložkou a antropoložkou Dr. Jane Goodall, je program zaměřený na mladé lidi, u kterých podporuje odpovědnost a leadership. Povzbuzuje je, aby rozpoznávali a hledali řešení pro environmentální, humanitární a ochranářské problémy.

Ze spolupráce s týmem Roots & Shoots v České Republice jsme nadšení. Přinese našim studentům znalosti a inspiraci nutnou pro utváření udržitelné budoucnosti. Skrze praktické projekty a práci pro komunitu získají cenné schopnosti a budou rozvíjet hlubší porozumění propojenosti našeho světa.

Rádi bychom vám také oznámili, že jsme otevřeli náš školní skleník! Tento významný projekt jsme připravovali několik let a jsme nadšení, že můžeme otevřít tento nový prostor, kde se budou naši studenti učit o pěstování rostlin, ekologických postupech a důležitosti přírody. Skleník bude sloužit jako živá školní třída, která bude našim studentům poskytovat cenné praktické zkušenosti s pěstováním a údržbou rostlin.

Program Roots and Shoots v IMSP Montessori Škole v Praze

Těšíme se na to, jak přijmou naši studenti tuto výzvu s nadšením a odhodláním. Jejich účast v Roots & Shoots a práce v našem skleníku nejen obohatí jejich akademické znalosti, ale podpoří jejich odhodlání stát se proaktivními ochránci a leadery v oblasti ochrany životního prostředí. 

Pro podrobnější informace o programu Roots & Shoots a inspirativní práci Jane Goodall navštivte mezinárodní webovou stránku.

Pojďme naše studenty společně inspirovat k vytváření dlouhotrvajícího pozitivního vlivu na náš svět! 

Chcete se dozvědět více? Přečtěte si náš další článek:

ŠKOLNÍ PROCHÁZKY A VÝLETY

Další články

IMSP Podcast s absolventem Krishnou Ramani

Dnešním hostem IMSP podcastu je Krishna Ramani, vítej!

Číst dál

Procházky do lesa za poznáváním sebe i okolí

Maria Montessori chodívala po lesích v Indii a trhala lístky ze stromu, aby učila o jejich funkci a struktuře, kopala v půdě, aby ukázala všudypřítomnost života, zkoumala systém kořenů rostlin a podle jejich vzoru propojovala i svou výuku. S podobnou myšlenkou umožňujeme studentům se učit venku v přirozeném prostředí.

Číst dál

IMSP PODCAST s absolventem Jonášem Zapletalem

“To nejpřínosnější, co mi dala IMSP do života je, že rozvíjela mou zvědavost. Jednoduše mě, jako dítě, nechala objevovat mým vlastním způsobem svět okolo mě.“

Číst dál

Jak porozumět vnitřnímu pořádku dítěte

Stalo se vám, že si vaše dítě zpívalo stejnou písničku pořád dokola, nebo vás prosilo vyprávět mu stejnou pohádku tisíckrát? Maria Montessori upozorňovala na důležitost takzvaných senzitivních období, která jsou příležitostí pro dítě rozvíjet některé své schopnosti, například pohybové, jazykové nebo také smysl pro pořádek. Potřeba uspořádání prostředí je u dětí důležitá již od narození, nejvíce vrcholí okolo druhého roku života, a vytratí se okolo pěti let. Toto období vývoje pomáhá dítěti propojit sebe samo s okolním světem, zpracovávat informace a překonávat překážky.

Číst dál

Jak fungují smíšené třídy v Montessori škole?

Slyšeli jste již někdy o smíšených třídách v Montessori školách a zajímalo by vás, k čemu je tento systém dobrý? Hlavním důvodem je, že mladší děti mohou přirozeně získávat zkušenosti od těch starších, mít je za vzor a za své mentory, starším dětem pak umožňuje vyzkoušet si role leaderů. Tento model odráží reálné životní situace, například když různě staří kolegové pracují společně v týmu a vzájemně se učí jeden od druhého.

Číst dál
08.07.2024
Příjďte na interaktivní den otevřených dveří Montessori
dílničky pro děti
2-12 měsíců
Montessori dílničky
batole a já
Virtuální prohlídka